Předloňský seriál Černobyl 96 % uchvátil diváky nejen svým vynikajícím scénářem, ale i ponurou, autenticky působící atmosférou. Záběry působily velice realisticky a takřka okamžitě přenesly diváka zpět do půlky osmdesátých let. Mrkli jsme se, jak se to tvůrcům povedlo.

Tvůrci studovali mnoho videozáznamů a fotek, které byly pořízeny před jadernou havárií i během snah o její zvládnutí. Některé se prý už během let dostaly do obsahových bank typu Getty Images.
7 zajímavostí o Godzille: Bojovala se superhrdinským týmem Avengers i s malou krysou
Řada autentických rekvizit pocházela od sběratelů z pobaltských zemí, Ukrajiny a Ruska, exponáty zapůjčila i některá muzea. Tvůrci se také snažili napojit lokace postavené ve studiu na ostatní, aby divákovi došlo, jak byla celá elektrárna velká – rozkládala se napříč třemi kilometry.
Samotné město Černobyl si zahrála litevská Pravieniškės, vystavěná okolo věznice a později opuštěná. Nedaleká Pripjať vznikla kombinací vícera lokalit, z nichž nejdůležitější byla Fabijoniškės.

Někdy si tvůrci nicméně přeci jen vymýšleli pro větší dramatický efekt, třeba když designovali bludiště potrubí, jímž musí projít potápěči v jedné z epizod.
Na hraně zítřka 2: Prozradíme, co jsme se během let dozvěděli o možném pokračování akční sci-fi
Velmi důležitou roli pak při natáčení hrála i vyřazená litevská jaderná elektrárna Ignalina, v níž dva reaktory stejného typu jako v Černobylu sloužily až do počátku tohoto tisíciletí. V rámci vstupu do Evropské unie musela být elektrárna odstavena a propůjčila tak ideální kulisy filmařům.