Jurský park 86 % se stal jedním z prvních blockbusterů, které ve velkém využily moci počítačových efektů. CGI prehistoričtí ještěři se však ve výsledném snímku objevili na pouhých šest minut. Další záběry vznikly s využitím pohyblivých modelů a dalších tradičních prostředků, jimiž si filmaři pomáhali v době před počítači.
Just in case the CGI for Jurrasic Park (1993) didn’t live up to expectations, Steven Spielberg had a backup plan to use stop-motion animation as an alternative. This is what could have been. from r/MovieDetails
Možná vás ale překvapí, že režisér Steven Spielberg původně
žádné využití CGI neplánoval a na praktické efekty spoléhal úplně. Nutno říci, že působily poměrně realisticky, jak dokládá video nedávno zveřejněné na Redditu. Dokonce natolik, že na ně s otevřenou pusou koukaly i režisérovy děti.

Spielberg však stále nebyl zcela spokojen. Přišlo mu, že pohyby tvorů stále ještě nevypadají úplně přirozeně. A právě tehdy se naplno ukázala síla počítačové animace. Vyhynulí ještěři najednou mohli chodit stejně plynule, jako v dobách, kdy ještě skutečně kráčeli po naší planetě.
Thorův meziplanetární blesk, depresivní doktor Brown: 5 filmů, které původně vypadaly úplně jinak
Režisér se pak ještě zasazoval o to, aby studio neukazovalo příliš mnoho v marketingové kampani. Chtěl totiž, aby mohli diváci prožít úžas z nové, revolučně použité technologie, přímo na velkém plátně.