„Blair Witch“ je fenomén, který výrazně ovlivnil žánr hororu ve filmovém průmyslu. V roce 1999 snímek „The Blair Witch Project“, režírovaný Danielem Myrickem a Eduardem Sanchezem, způsobil revoluci díky své inovativní metodě vyprávění prostřednictvím nalezeného záznamu. S nízkým rozpočtem kolem 60 tisíc dolarů, ale s obrovským finančním úspěchem přes 248 milionů dolarů, se stal ikonou. Tento styl „found footage“ byl později napodobován v dalších hororových filmech, jako je například „Paranormal Activity“. Příběh o zmizení tří studentů při natáčení dokumentu v lesích kolem Burkittsville v Marylandu vtáhl diváky do děsivé a realistické atmosféry, která zůstala dlouho svěží.
Úspěch „The Blair Witch Project“ přinesl i další pokusy o rozšíření tohoto univerza. V roce 2000 pokračování „Book of Shadows: Blair Witch 2“ sice nedosáhlo komerčního ani kritického úspěchu původního filmu, avšak ukázalo zájem tvůrců o pokračování této legendy. V roce 2016 pak režisér Adam Wingard uvedl do kin snímek „Blair Witch“, snahu o moderní re-imaginaci příběhu, který také čerpal z původního principu natočeného záznamu, avšak s moderními přístupy a technikami vyprávění.
Mimo filmové plátno Blair Witch zasáhla i do světa videoher. První herní adaptace se objevily již krátce po úspěchu původního snímku. V roce 2019 přišla nová hororová hra, která byla založena na univerzu Blair Witch a rozšířila ho o další příběhové prvky a zážitky. Blair Witch tak zůstává součástí širšího kulturního dialogu a ukazuje, jak může jeden film inspirovat celé odvětví, napříč médii, od filmu po videohry. Tato schopnost neustále se vyvíjet a přizpůsobovat novým formám zábavy zajišťuje, že mýtus o Blair Witch nezmizí z kulturní scény.
Co by vás mohlo zajímat: neel sethi, paranormal activity, naty garty, králova řeč, geoffrey rush