V oblasti filmového a televizního průmyslu je pojem „cursed“ často používán k popisu projektů nebo produkcí, které jsou považovány za nešťastné nebo doprovázené zvláštní smůlou. Tato pověst se často spojuje s opakovanými problémy během natáčení, neštěstím postihujícím herce a členy štábu nebo s komerčním neúspěchem navzdory vysokým očekáváním. Příkladem takového projektu může být film „Poltergeist“, o němž se často říká, že je prokletý, kvůli tragickým úmrtím několika herců po natáčení.
Další známý „prokletý“ projekt je film „Vrána“ z roku 1994, jehož hlavní herec Brandon Lee tragicky zemřel během natáčení. Tento incident otřásl filmovým světem a přispěl k pověsti filmu jako nešťastného díla. Podobně je diskutována i klasická adaptace „Exorcista“, kde docházelo k řadě neobvyklých událostí na natáčecích lokacích, což vedlo k tomu, že někteří lidé věří v mysteriózní vlivy obklopující tyto filmy.
Navzdory tomu, že prokleté filmy a seriály představují fascinující mýtus, většina odborníků poukazuje na to, že Hollywood je plný příběhů, jež mohou být jednoduše vysvětleny tlakem a stresem z produkce, nepozorností či dokonce obyčejnou smůlou. Nicméně, tyto příběhy zůstávají v kulturní paměti, podněcují diváckou zvědavost a vytvářejí kolem těchto děl jistou auru tajemna, jež přispívá k jejich legendárnímu statusu.
Co by vás mohlo zajímat: natalia tena, kolo času, i.s.s., anna, krvavá nevěsta