V oblasti filmu a seriálové tvorby se pojem „echo“ často spojuje s přístupem, jakým tvůrci reflektují nebo odrážejí předchozí díla a motivy ve své vlastní práci. Tento jev není o vykrádání nápadů, ale spíše o tvořivém dialogu mezi různými díly a tvůrci. Například kultovní režiséři jako Quentin Tarantino nebo sezóna seriálu jako „Stranger Things“ čerpají z bohaté historie kinematografie a televizní tvorby, rezonují s jejich prvky a dávají jim nový kontext či význam. Takové „echo“ může přinést nové perspektivy a prohloubit divácký zážitek.
Dalším příkladem využití „echa“ ve filmu a televizi je připomenutí milníkových momentů, ikonických scén nebo postav. Tento přístup může buď vzdávat hold klasikám, nebo naopak nabídnout zcela nový úhel pohledu či ironii. Restartování nebo pokračování známých sérií často pracují s vědomím diváků, že znají originál a používají jeho motivy pro nové vyprávění příběhu. Takový postup můžou fanoušci uvítat jako nostalgii nebo kritizovat jako nedostatek originality.
V neposlední řadě se echo manifestuje v kariérách herců a tvůrců, kdy jejich předchozí role a projekty mohou mít dopad na to, jak jsou vnímáni ve svých nových pracích. Tím se zpětně ovlivňuje způsob jejich obsazování a směr, kterým se jejich kariéra ubírá. Obecné povědomí o hereckých výkonech a rolích se tak stává součástí živého dialogu mezi divákem, hercem a tvůrci, což obohacuje kulturní hodnotu filmového a televizního umění.
Co by vás mohlo zajímat: hra na oliheň 2, loki 2, kraven the hunter, mojo