V oblasti filmu, televize a kultury se téma „it’s okay to not be okay“ stále častěji objevuje jako důležitý narativ, který se snaží divákům předat poselství o důležitosti emocionální autenticity a zranitelnosti. Díla jako seriál „Bojack Horseman“ nebo film „Inside Out“ nás vybízejí k tomu, abychom přijali svou emocionální složitost bez pocitu hanby. Tvůrci si uvědomují, že zobrazení postav, které zápasí se svými vnitřními démony, může mít terapeutický efekt a pomáhat divákům v jejich vlastních životních bojích.
Herci v těchto rolích často odhalují své vlastní zkušenosti s duševními problémy, čímž se stávají autentickými a rezonujícími modely pro publikum. Někteří se dokonce stávají ambasadory duševního zdraví a využívají svou platformu k šíření povědomí o tom, že nejde vždy o dosažení dokonalosti, ale o přijetí každodenních výzev. Herečka Kristen Bell či zpěvačka a herečka Lady Gaga otevřeně mluví o svých problémech s depresí a úzkostí, čímž inspirují mnoho lidí k tomu, aby se nebáli hledat pomoc.
Kulturní posun směrem k uznání, že „není nutné být stále v pořádku,“ poskytuje silný protipól k nárokům na neustálou radost a úspěch, které často umocňují sociální sítě. Tento trend ve filmovém a televizním vyprávění napomáhá v boření tabu ohledně duševního zdraví a vytváří prostor pro důležité debaty. Ukazuje se, že otevřené zpracování těchto témat nejen obohacuje kulturu, ale přispívá také k lepšímu pochopení a přijetí lidské rozmanitosti.
Co by vás mohlo zajímat: jigeum uri hakgyoneun, dotkni se mých ran, magnesia litera, melodie kouzel, the sound of magic