V oblasti filmového a televizního průmyslu se pojem „tiché znamení“ často spojuje s neverbálním vyjádřením emocí a nálad postav. Herecký výkon, který se opírá o jemné gestikulace, výrazy tváře a řeč těla, může mít silný dopad na diváky. Tyto subtilní momenty, které nepoužívají dialogy ani dramatické projevy, přesto dokáží vyjádřit podstatu příběhu a hloubku postavy. Herci, jako například Joaquin Phoenix ve filmu „Joker“ nebo Frances McDormand v „Nomadland“, díky svému mistrovskému použití tichých znamení vytvořili role, které přetrvávají v divácké paměti.
Tvůrci a režiséři, kteří rozumí síle tichých momentů, umí vytvořit silnou atmosféru a napětí, které slovní dialogy občas nedokážou přinést. Alfred Hitchcock byl mistrem ve využívání takových technik, kterými přenesl diváka do světa plného znepokojení a očekávání. V moderní kinematografii lze také nalézt filmy, které se minimálně spoléhají na dialogy a místo toho apelují na emoce prostřednictvím vizuálního vyprávění, jako třeba snímek „Roma“ od Alfonsa Cuaróna.
Tiché znamení jsou důležitým nástrojem nejen ve filmu, ale také v televizních seriálech, kde atmosféra a emocionální nuance mohou celý příběh prohloubit. Například v seriálu „The Crown“ řada scén využívá subtilní komunikaci, aby ilustrovala mnohovrstevnaté vztahy a politickou dynamiku ve světě britské monarchie. Tiché znamení tak obohacují diváka o hlubší pochopení postav a situací, a tím posilují jeho zážitek z celého díla.
Co by vás mohlo zajímat: the death of robin hood, zoë kravitzová, metoo, matthewa perryho