Tom Bombadil, Glorfindel nebo třeba Beregond – všechny tyhle postavy ze světa Pána prstenů potkáte jen v knihách J. R. R. Tolkiena a ve filmech na ně místo nevyšlo. Věděli jste ale, že tvůrci adaptací do příběhu naopak řadu jiných přidali? Třeba Boromirova skurutího vraha nebo tajuplného elfa Figwita.
Bonus) Arwen Undómiel

Dcera Elronda Půlelfa a pozdější Aragornova manželka samozřejmě v knihách nechybí. Hraje však mnohem pasivnější roli a potkáme ji jenom v Roklince a pak až během korunovace v Gondoru. Filmy jí přidaly vlastní vedlejší dějovou linku, několik zamilovaných rozhovorů a hlavně celou část se záchranou Froda před nazgûly ve Společenstvu Prstenu 90 % (ukradla ji právě již zmíněnému Glorfindelovi).
Upíři, mluvící psi a obří kanci: Bytosti světa Pána prstenů, o kterých jste možná ještě neslyšeli
Tvůrci dokonce zprvu plánovali, že by Arwen bojovala v závěrečné bitvě o Helmův žleb a dodnes si jí můžete v pozadí některých záběrů všimnout.
1) Rohanská rodinka

Ve Dvou věžích 88 % potkáváme matku Morwen, která během útoku Sarumanových poskoků na rohanskou vesnici posílá své děti na koni do bezpeší. Éothain a Freda se pak ukáží v Edorasu, kde si je nakonec matka opět najde. Pomáhají tak divákovi pochopit zoufalou situaci, v níž se země krále Théodena ocitla.
Jméno Morwen nicméně do Rohanu příliš nesedí. Pochází totiž z elfského jazyka sindarinu, jímž mluví pouze vzdělanější vrstvy v Gondoru a prostá rohanská žena by ho nejspíš nedostala. Filmaři ho ukradli matce již zmíněného Théodena, která pocházela právě ze spřáteleného jižního království.
2) Lurtz a Sharku

Vlasatý skurut, který prošpikuje Boromira svými šípy, se podle titulků jmenuje Lurtz, ač jeho jméno nikdy ve filmu nezazní. Tvůrci ho přidali, aby se Společenstvo v závěru úvodního snímku střetlo aspoň s vedlejším padouchem. Sharku se pak jmenuje jezdec na vrrku, kterého ve Dvou věžích porazil Aragorn před svým pádem z útesu.
Původní konec Pána prstenů: Faramir by nebyl správcem Gondoru a Gimli pánem Třpytivých jeskyní
Za zmínku rozhodně stojí, že si tohoto skřeta zahrál Jed Brophy . Ten se do Středozemě vrátil i v trilogii Hobit, tentokrát už ve větší roli trpaslíka Noriho.
3) Madril

Stárnoucí hraničář a přítel Faramira, kterého zabije skřetí velitel Gothmog po dobytí Osgiliathu v Návratu krále 90 %. Nahrazuje Mablunga a Damroda, kteří naopak ve filmu absentují. I Madrilův představitel John Bach se objevil v Hobitovi, přestože jsme tam neviděli jeho obličej. Propůjčil totiž tělo čaroději Sarumanovi v akčních scénách, které by tehdy zhruba devadesátiletý herec Christopher Lee už nezvládl natočit.
4) Irolas a Haleth

S mladým Halethem se Aragorn potká před bitvou o Helmův žleb, kdy si vypůjčí jeho meč a dodá mu odvahu. Chlapce si zahrál mladý Calum Gittins, syn scénáristky Philippy Boyens . Protože jeho hlas v průběhu natáčení mutoval, museli ho tvůrci nechat předabovat. Irolas pak ve filmu tak trochu nahradil knížete Imrahila z Dol Amrothu, přestože měl pouze malou roli.
5) Figwit

Nejznámější a nejdůležitější přidanou postavou je ale bezpochyby elf Figwit, původně bezejmenný komparzista a člen Elrondovy rady, který se párkrát mihl v pozadí. Pojmenovali ho až fanoušci, kterým se prý při sledování honilo hlavou: „Frodo is grea… who is THAT?!?“, tedy Frodo je skvě… kdo je TOHLE?!? Jméno Figwit pak vzniklo složením prvních písmen této věty.
Pán prstenů po dvaceti letech: Tvůrci slavné trilogie se o víkendu potkali v obřím videohovoru
Elf brzy získal početnou základnu příznivců, kteří založili třeba vlastní stránky, propagující obdivovanou postavu uživatelům internetu. Figwitových fanoušků si všiml i režisér Peter Jackson a rozhodl se herce Breta McKenzieho znovu obsadit v Návratu krále, kde krátce hovoří s Arwen během cesty do Šedých přístavů.
McKenzie se ukázal i v Hobitovi, tentokrát jako Elrondův pobočník Lindir. Figwitovi fanoušci se dodnes přou, zda se jedná o tu samou postavu. Figwit má také méně známoho bratra jménem Meorof, tedy Mystery elf on (the) right of Figwit, Tajemný elf napravo od Figwita.
O Figwitovi vznikl i hodinový dokument a postava dostala dokonce i vlastní heslo na Wikipedii.