I po bezmála dvou desetiletích od premiéry Společenstva Prstenu 90 % zůstává středozemská trilogie obřím fenoménem. Herec a scénárista Josh Gad , známý třeba jako dabér Olafa z Ledového království, se proto rozhodl uspořádat velký videohovor, v němž by se po letech znovu ukázali důležití herci. Dorazila ale třeba i scénáristka Phillipa Boyens a čas si našel dokonce i sám režisér Peter Jackson .
Pro fanoušky středozemských příběhů je zhruba padesátiminutové video jedním velkým zážitkem. Herci totiž nezřídka citují hlášky svých postav a dozvíte se i celou řadu zajímavostí. Fanouškům Pána prstenů, kteří umějí dobře anglicky, ho vřele doporučujeme celé – pro méně jazykově zdatné či příliš zaneprázdněné jsme si nicméně připravili stručné shrnutí toho, co nás při sledování zaujalo.
Gimli: Statečný trpaslík zachránil život Éomerovi a málem s ním bojoval kvůli Galadriel
Hned ze začátku Josh Gad poprosil své hosty, zda by mu neukázali tetování, která si těsně před koncem natáčení snímku nechali společně pořídit. Jedná se o elfské slovo pro číslovku devět (symbolizující počet členů Společenstva), napsané v písmě tengwaru. To vymyslel sám autor knižní předlohy J. R. R. Tolkien .

Později Gad citoval Gandalfova představitele Iana McKellena , podle něhož psala scénáristka Phillipa Boyens ještě skvělejší repliky, než sám výše zmíněný spisovatel. Boyens na pochvalu reagovala skromně – prý umí dobře napodobovat. Přiznala také, že tvůrci hodně spoléhali na své talentované herce, kteří leckdy náročné dialogové scény dokázali prodat.
Některé přídavky scénáristů navíc postupem času zlidověly. Jen málokdo si dnes uvědomí, že Gandalfova první věta ve Společenstvu: „Čaroděj nikdy nechodí pozdě, Frodo Pytlíku, ani moc brzo. Přichází tehdy, kdy chce.“ Tuto scénu mimochodem Ian McKellen točil jako první. Jako druhá vznikla ta, v níž se Gandalf loučí v Šedých přístavech se třemi hobity, jejichž herce dosud McKellen vůbec nepotkal.

Představitel Aragorna Viggo Mortensen přiznal, že byl ze své role zprvu poměrně nervózní. Pomohlo mu prý, že zprvu natáčel fyzičtější, akční scény. Jako první vzniklo údajně střetnutí s přízraky na Větrově. Vžít se do slavného hrdiny dokázal Mortensen prý i díky znalosti keltské mytologie.
Hobit místo Aragorna, Gandalf v mithrilové zbroji. Knižní Pán prstenů byl mnohokrát přepisován
Andy Serkis známý rolí Gluma prozradil, že mu tvůrci zavolali, zrovna když se nacházel v naší zemi. V Praze prý natáčel adaptaci známého příběhu o Oliveru Twistovi.
Peter Jackson sdílel historku z období, kdy na Novém Zélandu došlo k bouři a sesuvům půdy. Herci Sean Bean (Boromir) a Orlando Bloom (Legolas) uvízli mezi dvěma závaly na odlehlé části ostrova a museli tam přečkat tři dny v provizorním ubytování. Bloom prý přespával na gauči.

Karl Urban aka Éomer vzpomínal, jak dorazil na místo, kde se natáčela bitva o Helmův žleb. Okolo pobíhalo prý snad až pět set komparzistů v kostýmech skurutů a stál tam model samotné tvrze. Sotva se prý dokázal udržet pod kontrolou.
Herci také předvedli rekvizity, které si z natáčení odnesli. John Rhys-Davies oblékl Gimliho přilbu, Karl Urban tu Éomerovu. Billy Boyd tasil Pipinův meč, Elijah Wood pak Žihadlo. Orlando Bloom doma schovává Legolasovy kožené chrániče předloktí. Liv Tyler alias Arwen pak přiznala, že jí někde leží elfský meč.

Diváci se dočkali i přehrání některých populárních momentů z trilogie, třeba rozhovoru Gimliho s Legolasem o krabici před bitvou o Helmův žleb či výměny mezi Glumem a Samem ohledně tepelné úpravy ryb a brambor coby přílohy. Ukázalo se také, že si Liv Tyler stále pamatuje elfské zaklínadlo, které rozproudí řeku Bruinen a smete nazgûly. Miranda Otto (Éowyn) zase stále zná slova žalozpěvu za prince Théodreda.
Drakobijci, králové, přemožitelé balrogů. Hrdinové světa Pána prstenů, které nejspíš vůbec neznáte
Herci vzpomínali i na zesnulého Christophera Leeho , který v trilogii ztvárnil zrádného čaroděje Sarumana. Josh Gad herce připomenul krátkým klipem, v němž Lee své kolegy a členy štábu chválí, že jsou ti nejlepší za celou jeho (velmi dlouhou) kariéru. Billy Boyd pak připomněl, jaké potíže Leemu dělalo vystoupit schody k Sarumanovu trůnu v dlouhé, překážející róbě.

Zhruba na posledních deset minut se připojil i skladatel Howard Shore . Scénáristka Phillipa Boyens pak zavzpomínala, jak se málem rozplakala když poprvé slyšela hudbu k Pánu prstenů. Přišlo jí prý, že je to druhá polovina celého filmu. Ukázal se i režisér snímku Thor: Ragnarok 82 % Taika Waititi , který položil přítomným několik kvízových otázek.
Billy Boyd na závěr zazpíval Pipinovu píseň, která doprovází zoufalý útok gondorských rytířů na Osgiliath.