Asi nejznámějšími předměty ze světa Pána prstenů jsou právě ony titulní Prsteny moci, o kterých jsme už dříve vydali samostatný článek. To ale neznamená, že ve Středozemi nenajdete žádné další kouzelné či jinak zajímavé šperky, zbraně, zbroje či další objekty. Mnohé se dokonce dostaly do držení členů Společenstva Prstenu.
1) Glamdring a Žihadlo

Jak si možná pamatujete z prvního dílu Hobita 81 %, Glamdring a Žihadlo pocházejí ze zlobřího pokladu, který získala Thorinova družina. O Gandalfově meči později prozradil Elrond, že kdysi patřil samotnému králi elfského města Gondolinu.
Drobné role v Pánu prstenů: Kde najdete režisérovy děti, skladatele či Tolkienova vnuka
Ten se jmenoval Turgon a patřil k nejmocnějším panovníkům Prvního věku. Jeho skryté město však nakonec padlo zradou a síly prvního Temného pána Morgotha se dostaly dovnitř. Turgon bojoval statečně, dokud na něj nepřátelé nesvrhli celou věž.

Skřeti se zbraně nesmírně báli a říkali jí Bojec – jejich strach byl tak silný, že vydržel až do Třetího věku, kdy zbraň získal již zmíněný čaroděj Gandalf. V knihách Glamdring září v přítomnosti skřetů, podobně jako Žihadlo. Jeho jméno znamená v překladu ze sindarinu Vrahomlat.
O původu Žihadla oproti tomu nic nevíme, taktéž ale pocházelo z dílen obratných noldorských kovářů. Zatímco Boromirův meč v knihách nedokázal proseknout kůži jeskynního obra, Žihadlo prošlo skrz.
2) Mithrilová košile

Lehká, ale takřka nezničitelná zbroj ze stříbrných kroužků zachránila nejednou Frodovi život. Původně ji samozřejmě vlastnil jeho strýc Bilbo, jemuž košili věnoval král Thorin Pavéza. V knižním Hobitovi se také dočteme, že zbroj původně vznikla pro nějakého mladého elfího prince.
3) Galadrielina lahvička

Zajímavý příběh má i lahvička, kterou vládkyně Lórienu Galadriel věnovala Frodovi jako světlo na jeho cestu. Obsahuje totiž záři Eärendila, který není tak úplně obyčejnou hvězdou. Jde totiž o hrdinu z Prvního věku, dávného Aragornova předka.
Pán prstenů: Nakonec se podíváme do Druhého věku, nejspíš na vznik Prstenů moci
Když Morgoth vítězil ve velké válce, byl to právě Eärendil, kdo vyrazil prosit o pomoc Valar. Ti požehnali jeho loď, takže létala vzduchem a zářila – nejsilněji však svítil silmaril na Eärendilově čele, jeden ze tří nejkrásnějších klenotů, jehož světlo bylo starší než samo Slunce.
Není proto divu, že odstrašilo nejenom hladovou Odulu, ale dokázalo dokonce prolomit některá kouzla i v samotném Mordoru. Její světlo pohaslo, až když hobiti dospěli k Hoře osudu, do centra Sauronovy moci.
4) Andúril

Meč Narsil vykoval trpasličí kovář Telchar někdy v průběhu Prvního věku. Později se stal dědičnou zbraní Aragornových předků na Númenoru a první král Arnoru a Gondoru Elendil si jej vzal i do války Posledního spojenectví proti Sauronovi. Tehdy se meč zlomil a zůstal zničený až do konce Třetího věku.
Tehdy byl znovu zkut kováři z Roklinky krátce předtím, než Aragorn vyrazil na jih jako člen Společenstva Prstenu. Následně mu Galadriel v Lórienu věnovala pochvu na tuto zbraň, zdobenou zlatem a stříbrem. Ta měla mimo jiné zajistit, že už se meč nikdy znovu nezlomí.
5) Elfí pláště

Lórienské pláště patřily mezi vůbec nejpraktičtější elfské dary. Nejenže totiž chránily své nositele před nežádanou pozorností, byly navíc vždy tak teplé či studené, jak bylo potřeba. Mnoho také nevážily. Měnily také trochu barvu podle situace.
6) Hobití čepele

Sam, Smíšek a Pipin možná neměli k dispozici dýku z Prvního věku, která by je varovala před příchodem skřetů, jejich vlastní zbraně však také nebyly zcela obyčejné. Hobiti je totiž v knihách získali z mohyly, kde se střetli s tamním duchem. Kdysi je vyrobili kováři z Cardolanu, jedné ze zemí Arnoru.
Aragornovi předkové Beren a Lúthien porazili Saurona, jeho pána i smrt, aby mohli být spolu
Tehdy totiž probíhala válka s Angmarem, říší Černokněžného krále, vládce Prstenových přízraků. Zbraně byly tudíž vykovány přímo pro ni a dokázaly stvoření temnot zranit hůř, než by kdy mohl obyčejný meč. Když tedy Smíšek Pána nazgûlů bodl během jeho souboje s Éowyn, zasáhl nemrtvého velmi silně.
7) Elfí lano

Filmy lano ukázaly pouze v prodloužené verzi, takže se nijak nedivíme, pokud jste jeho zahrnutím trochu překvapení. Elfí lano je nicméně tak praktickou součástí vybavení, že ho z našeho seznamu zkrátka nesmíme vynechat. Je totiž relativně tenké, lehké a udrží i velkou tíhu. Navíc se samo rozvázalo, když hobiti slezli do strže.