V osmé epizodě první série seriálu Pán prstenů: Prsteny moci (The Lord of the Rings: The Rings of Power) streamovací platformy Amazon Prime Video byly ukovány tři elfí prsteny moci.

Druhá série slibuje vznik dalších prstenů a děj bližší knižní předloze.

Podle herečky Morfydd Clark, která se v seriálu chopila role elfky Galadriel, by druhá série měla přinést ještě kouzelnější momenty z díla J. R. R. Tolkiena než série první.

Amazon Studios oficiálně potvrdilo, že Galadriel, coby mocná elfka, bude využívat svůj vlastní mocný prsten v příští sérii

Amazon také prozradil, že zbývající prsteny budou vytvořeny v dalším osmi dílném oblouku fantasy série, i když studio zatajilo, kdy nebo kým budou vytvořeny.

Během předávání cen „For Your Accounting” v New Yorku 6. května Clark dále naznačila, co mohou fanoušci od seriálu očekávat.

„Galadriel se stane něco, co jí změní život. Chystá se prozkoumat moc svého prstenu a je opravdu vzrušující vidět jak se kouzlo vplíží do show. Když jsme dokončili první sérii a prsteny byly vyrobeny, věděli jsme, že nadchází obrovská změna pro celou Středozem. Galadriel bude součástí této změny, protože má svůj vlastní prsten.”

Osmá epizoda nabídla několik překvapení. Například odhalení Halbranda, který byl ve skutečnosti samotný Sauron. Také jsme byli svědky vytvoření prvních tří prstenů, které Sauron ukoval s pomocí elfa Celebrimbora v Eregionu ve finále první sezóny. Jednalo se o prsteny Nenya, Narya a Vilya, které budou hrát obrovskou roli v nové sérii.

Než však mohl uskutečnit další fázi svého mistrovského plánu, Galadriel odhalila Sauronovu skutečnou identitu a poté, co se Sauronovi nepodařilo přesvědčit Galadriel, aby se k němu přidala jako vládkyně Středozemě, byl Sauron nucen utéct do nově vzniklého Mordoru.

V původní knižní trilogii Pána prstenů jsou tři elfí prsteny darovány Galadriel (Nenya), králi vznešených elfů Gil-galadovi (Vilya) a Círdanovi (Narya) – jeden z nejstarších elfů, který kdy žil a svůj debut si odbude v druhé sérii.

Druhá řada Amazon série slibuje, že bude mnohem blíže legendárnímu dílu Tolkiena

První série čelila značné kritice, že se ikonickým dílem nechala spíše volně inspirovat.

Showrunneři JD Payne a Patrick McKay svůj záměr být blíže knižní předloze naznačili ještě před zahájením produkce druhé řady.

Pro The Hollywood Reporter Payne uvedl:

„Druhá řada má kanonický příběh. Fanoušci mohou říct, že toto je příběh, ve který doufali během série první. My jim takový příběh přinášíme v druhé sérii.”

Darování tří prstenů mocným elfům je jedním dějovým bodem vytaženým přímo z Tolkienových děl a samozřejmě neexistuje žádná záruka, že další dějové linie budou věrohodné knižnímu vydání. Zdali bude druhá série mnohem věrnější původním knihám si však budeme muset počkat do doby než se Prsteny moci opět navrátí na naše obrazovky.

Co je známo o třech prstenech podle knižní předlohy legendárního J.R.R. Tolkiena:

V původních dílech Tolkiena byly tyto prsteny ukovány Celebrimborem a jeho kováři s touhou porozumět, vytvářet a léčit, a zachovat věci neposkvrněné.

Jména Vilya, Narya a Nenya byla vybrána podle hlavních prvků – vzduchu, ohně a vody – z nichž každý odpovídal barvě použitých kamenů.

Ostatní vyrobené prsteny předávaly moc ovládat a dobývat, také dokázaly své nositele zneviditelnit.

Tyto tři prsteny však byly jiné, protože Sauron při jejich výrobě nepomáhal, ale byly vytvořeny podle řemesla, jenž učil. Spadaly tak pod moc Jednoho prstenu.

  • Nenya – prsten vody – byl vyroben z mithrilu s kamenem adamantu. Byl věnován Galadriel.

  • Narya – prsten ohně – byl osazen rubínem. Původně nošený Círdanem, později darován Gandalfovi.

  • Vilya – prsten vzduchu – nejmocnější ze tří, prsten ze zlata se safírovým kamenem. Původně nošen Gil-galadem a později darován Elrondovi.

Poté, co Annatar (Sauron) učil a pomáhal lidu kovářů Gwaith-i-Mírdain (bratrstvo mistrů řemeslníků Druhého věku) s vytvářením prstenů moci, opustil Eregion.

Celebrimbor posléze přistoupil k tomu, aby sám vytvořil tři další s vědomostmi, které od Saurona získal. Jejich dokončení bylo datováno během Druhého věku 1590.

Annatar se o prstenech nedozvěděl a byly neposkvrněné jeho temným vlivem.

Po ukování Jednoho prstenu elfové nosící prsteny zaslechli Sauronův hlas a uvědomili si, že byli podvedeni.

Seriál Prsteny moci by pro 2. sérii měl detailněji navazovat na dílo J.R.R. Tolkiena. Co víme o třech prstenech?
Foto: Amazon

Během Druhého věku, a válce proti Eregionu vedené Sauronem, Celebrimbor poslal tři prsteny pryč. Prsten Nenya poslal Galadriel do Lothlórienu. Další dva byly odeslány do Lindonu. Vilya skončil u velekrále Gil-galada a Narya u Círdana.

Sauronovi se podařilo získat ostatní prsteny moci, ale tři zůstaly mimo jeho dosah a jejich místo pobytu bylo odhaleno jen zřídka.

Po Sauronově porážce ve Válce Poslední aliance na konci Druhého věku je strážci a držitelé tří prstenů mohli volně nosit.

Během Třetího věku prsteny nezahálely. Byly použity k vytvoření enkláv míru a ochrany, kde byla paměť a krása uchována před opotřebením a úpadkem.

Během Války o Prsten Frodo Pytlík zjistil, že Galadriel je držitelkou prstenu Nenya a pomocí něj ochraňovala Lothlórien. Další dva prsteny byly odhaleny na konci Třetího věku poté, co Frodo zničil Jeden prsten a temný pán Sauron byl svržen.

Prsten Vilya nakonec ovládal Elrond a použil jeho sílu, aby uchránil Roklinku. Držitelem Naryu byl Gandalf, který prsten dostal od Círdana.

Po zničení Jednoho prstenu se moc prstenů vytratila a staly se prostými relikviemi. Jejich nositelé nebyli schopni zachovat nauku a krásu vznešených elfů, kteří opustili Středozem na Bílé lodi.

Třetí věk skončil a započala nadvláda lidí.

Koncept tří prstenů v seriálu:

Nejprve byla zamýšlena koruna, která měla být nasazena na hlavu nejvyššího krále Gil-Galada, protože byl zapotřebí kruhový objekt pro udržení síly. Nebylo však dost mithrilu a koncept byl změněn na prsteny.

Po odhalení Halbranda elfkou Galadriel bylo sděleno Celebrimborovi, že dva prsteny se vždy rozdělí.

Elrond ihned pochopil a dodal, že se třemi je rovnováha.

Celebrimbor také odhalil, že mithril se nespojí s menšími rudami, pokud nebudou čisté jako zlato či stříbro z Valinoru.

Galadriel vhodila Finrodovu dýku do nádoby, kterou poté Gwaith-i-Mírdain umístil do pece. Elrond byl pro výrobu prstenů nucen vzdát se mithrilské rudy, která mu byla darována přítelem Durinem IV.

Po vyjmutí tří prstenů Celebrimbor osadil prsteny příslušnými drahokamy.

Scifi Filmharmonie
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlaste se k odběru našich novinek

Získejte upozornění na nejlepší filmy a seriály, které by vám neměli utéct.

Může se vám také líbit

Proč Harry Potter přežil Voldemortovu smrtící kletbu? Nebylo to díky kameni vzkříšení

I druhý víkend byl pro Infinity War rekordní. Avengers nejrychleji překonali miliardu

Do filmu Deadpool & Wolverine se pokusili naverbovat další oblíbené hrdiny Marvelu

Charlie Cox a Vincent D’Onofrio vrátili Daredevila zpět na správnou cestu